Jak ograć bukmachera

Chyba każdy, kto rozpoczyna przygodę z obstawianiem meczy / zakładów bukmacherskich myśli, że nie może być to aż tak trudne, żeby celnie obstawić kilka meczów i zgarnąć pokaźną sumę pieniędzy. Niestety, już na wstępie musimy wyprowadzić wszystkich z tego błędu.
Obstawianie meczy jest żmudną i ciężką pracą, przy której naprawdę trzeba spędzić wiele godzin, aby zacząć czerpać korzyści z typowania spotkań. Nie wystarczy wiedza dotycząca danego sportu, a nawet bycie w niej ekspertem. Oczywiście jest to bardzo potrzebne, jednak bez wielu innych współczynników, które stworzą całość, wiedza jest niewystarczająca.
Warto postawić sobie pytanie - jak ograć buka?
A no właśnie. W tym artykule przybliżymy, w jaki sposób można zwiększyć swoje szanse na wygrywanie u bukmachera, a także na co należy zwrócić uwagę, aby wygrywać więcej podczas obstawiania meczy online.

Po pierwsze - śledź statystyki, aby wygrać

Główną zasadą w trakcie obstawiania meczów, którą musimy spełnić, jest wcześniejsze zagłębienie się w statystykach. Wiemy, jest to dość mozolne zajęcie, ale bez tego ani rusz. Często bywa tak, że murowany faworyt jedzie do czerwonej latarni ligi, a kurs sięga okolic 1.8-2. Wielu początkujących skusi się od razu, patrząc tylko na nazwy zespołów. Nic bardziej mylnego- może okazać się, że lepsza drużyna od 5 spotkań nie wygrała właśnie u tej drużyny.
Do tego dochodzi ich pozycja i walka o utrzymanie i... o remis lub nawet zwycięstwo tych słabszych „na papierze” nie trudno. Statystyki pozwalają nam również oszacować - oczywiście mniej więcej - czy dana drużyna jest w dołku, czy może ma świetną serię. To wszystko ma ogromne znaczenie. Podsumowując, rada numer jeden jest tym, czego pominąć w obstawianiu nie można.
Jeśli naprawdę chcemy czerpać zyski z bukmacherki i znaleźć sposób na to, jak ograć buka, to musimy podpierać się statystkami, a nie tylko naszą wiedzą i nazwami drużyn.

Po drugie - zajmij się dyscypliną, która Cię interesuje

Nie ma nic gorszego, niż być ekspertem w prawie każdej dyscyplinie sportu. Raz obstawimy piłkę nożną, raz piłkę wodną, a kolejnego dnia snooker. W ten sposób, nigdy nie znajdziemy sposobu na to jak obstawiać mecze. Każdy z nas ma na pewno swoją ulubioną dyscyplinę, w czymś czujemy się mocni i śledzimy większość spotkań, a inny sport gości u nas jako tło przy niedzielnym obiedzie. Musimy się zdecydować i skupić na jednym ze sportów.
Najlepiej na takim, który sami kiedyś uprawialiśmy, lub śledzimy go od wielu lat. To pozwoli nam szerzej spojrzeć na daną dyscyplinę, ponieważ znamy ją od środka. Dzięki temu wiemy, jaki jest terminarz, które mecze są ważniejsze - czy w meczu ligowym zespół wystawi drugi skład, bo w środę jest piekielnie ważne spotkanie o awans w Lidze Mistrzów, albo czy nastąpiła kolejka po przerwie reprezentacyjnej i większość graczy może być zmęczonych.
To wszystko ma wielkie znaczenie, a więc szersza wiedza na temat danej dyscypliny ma równie wielkie znaczenie jak statystyki. W połączeniu tych dwóch zasad możemy już próbować obstawić pierwsze kupony!

Po trzecie - nigdy nie próbuj się odegrać

Kolejna - można powiedzieć - złota zasada, aby wiedzieć jak ograć buka. Może zdarzyć się oczywiście to, że mimo dogłębnej analizy i naszej ogromnej wiedzy, dany zespół przegra spotkanie. Tym jest właśnie piękno sportu, że czasami jest on nieprzewidywalny. I w tym miejscu, po postawieniu nieco większej sumy pieniędzy i przegranym kuponie, nie próbujmy się odegrać od razu!
To najgorsze, co każdy z nas może zrobić. Nie myślimy wtedy racjonalnie, tylko targają nami emocje. Jak najszybciej próbujemy złożyć jakiś kupon, zwykle na siłę i szanse są bliskie zera, że coś takiego pozwoli nam się odbić, po ostatniej porażce. Warto jest odpocząć, chociażby jeden dzień, lub poczekać dłużej na pewniejsze spotkania. Musimy pamiętać - żaden kupon stawiany na siłę nie ma prawa wejść.
Wybierzmy sobie w poniedziałek kilka spotkań na cały tydzień i obstawimy tylko te wybrane, po wcześniejszej analizie. Działając takim systemem, możemy znaleźć sposób na to, jak ograć buka.

Zasada czwarta - wybierz swój system gry

Jedna z ważniejszych zasad, której nauczymy się dopiero po jakimś czasie obstawiania meczy u bukmachera. Musimy wyczuć, który z systemów - solo, ako, czy kombi odpowiada nam najbardziej. Osoby posiadające większy kapitał powinny zdecydować się na grę systemem solo.
Wtedy mamy największe prawdopodobieństwo wygranej i tego, że ogramy buka. Typujemy jeden mecz i mamy 33% szans na zwycięstwo, gdy stawiamy na wynik spotkania. W tym wypadku często możemy podwoić włożoną przez nas kwotę. Gdy ktoś lubi postawić wiele spotkań, i gustuje w taśmach, może być ciężej o to, aby wygrać. Oczywiście szanse są, ale o wiele mniejsze niż w przypadku kuponów solo.
Tutaj zastrzyk gotówki może być większy jednorazowo, ale częstotliwość wygrywania jest na pewno mniejsza. Ostatni typ, czyli kupony kombi lub maxikombi. Jest to gra systemowa, która pozwoli wygrać sporą sumę pieniędzy nawet w przypadku kilku złych typów. Oczywiście wkład musi być większy i ilość spotkań nie może być zbyt duża, ale jest to również ciekawy system do tego, aby wygrać większą sumę pieniędzy.
Do góry